e-mail: handlowy@komiz.pl kom.: 517 540 830

ul. Lenartowicka 39 | 63–300 Pleszew

PIECE 5 KATEGORII – CZYM SĄ I CO NALEŻY O NICH WIEDZIEĆ?

Przez Komiz dnia 2019-10-25

PIECE 5 KATEGORII – CZYM SĄ I CO NALEŻY O NICH WIEDZIEĆ?

Obmyślając zakup nowego pieca na stały opał, musimy pamiętać, że na obecnym rynku dostępne są tylko piece 5 kategorii. Są one nie tylko bardziej bezpieczne dla środowiska od kotłów, które były do tej pory w sprzedaży, gdyż produkują znacznie mniej zanieczyszczeń oraz są sprawniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Wybór tego pieca będzie pożyteczny nie tylko dla środowiska, ale i dla posiadaczy. Producenci kotłów gwarantują nam szeroki wybór produktu tej kategorii. W tekście przedstawimy zalety korzystania oraz najważniejsze właściwości pieców 5 kategorii.

PIECE 5 KATEGORII I ICH CHARAKTERYSTYKA

Według aktualnych norm urządzenia 5 klasy wyróżniają się prawidłową jakością i są zgodne ze standardami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń. Produkują nawet parę razy mniej szkodliwych pyłów niż kotły klasy 3, które były do tej pory najczęściej stosowane. Wśród produktów, które są polecane do zastosowania w naszych budynkach znajdują się automatyczne kotły z podajnikami paliwa, które przeznaczone są do palenia ekogroszku, pelletu z biomasy oraz węgla kamiennego. Możemy też spotkać na rynku wkłady kominowe oraz kotły zgazowujące drewno. Te wszystkie metody gwarantują znacznie mniejszą produkcje szkodliwych substancji, takich jak tlenek węgla, pyły oraz gazowe zanieczyszczenia organiczne. To właśnie dzięki temu piece 5 kategorii w mniejszym stopniu przyczyniają się do powstania smogu, który jest poważnym problemem w Polsce.

W przypadku pieców klasy 5 ekologia łączy się z wysoką sprawnością narzędzi grzewczych. Wynika to z zastosowania zaawansowanej technologii, która wpływa na łatwość obsługi i wydajność tych produktów. Wiele nowoczesnych urządzeń zostało wyposażonych w m.in. sterowane elektroniczne systemu dozowania paliwa do paleniska. Posiadają również specjalne turbulizatory, które zakłócają ruch spalin, skutecznie oddając ciepło wodzie, w skutek tego ich sprawność jest zdecydowanie wyższa, a zatrzymane w piecu pyły nie zanieczyszczają środowiska.

 

Najnowsze wpisy