e-mail: handlowy@komiz.pl kom.: 517 540 830

ul. Lenartowicka 39 | 63–300 Pleszew

5 powodów dla których warto kupić Kocioł piątek klasy

Przez Komiz dnia 2019-11-04

5 powodów dla których warto kupić kocioł piątej klasy

Planujesz kupno nowego kotła do swojego domu? A może chcesz wymienić starego tzw. „kopciucha” na lepszy, wydajniejszy kocioł? Kotły piątej klasy są idealnym rozwiązaniem. Decydując się na ten kocioł możesz być pewien, że to będzie najlepsza inwestycja dla Twojego domu. Nie będziesz żałował tej decyzji. Kotły klasy piątej są produktem chwalonym przez jego użytkowników, co potwierdza też jego jakość.

Przejdźmy do konkretów. Dlaczego akurat kocioł piątej klasy jest tym najlepszym i warto zdecydować się na jego kupno?

 1. Norma PN-EN 303-5:2012

  W 2014 roku została wprowadzona norma ustalająca jakie kotły mogą być dostępne na rynku. Norma obejmuje kryteria dotyczące emisji zanieczyszczeń i minimalnej wydajności kotła. Kotły spełniające te wymogi to kotły klasy 3., 4. i 5. Obecnie klasa 3. i 4. nie spełnia wymogów i jedynymi dostępnymi kotłami na rynku są kotły 5. Klasy. Kotły te powinny posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające, że kocioł spełnia wszystkie wymagania. Każdy producent powinien udostępnić takie dokumenty do wglądu. Będziesz mieć wtedy pewność, że Twój kocioł jest najwyższej jakości. Kocioł piątek klasy musi osiągać sprawność minimum 88%.

 2. Ekologiczne kotły

  Kotły klasy piątej są przyjaznymi dla środowiska kotłami. Głównym celem wprowadzenia ich na rynek było polepszenie jakości powietrza. Dlatego też wymogi dotyczące jakości kotłów zostały zaostrzone.
  Szkodliwe substancje z kotłów przenikające do atmosfery tworzą niebezpieczny smog. Ma on negatywny wpływ na środowisko i nasze zdrowie. Wdychane przez nas niezdrowe powietrze może powodować choroby układu oddechowego, np. astmę. Dlatego tak ważne jest, by jakość powietrza polepszyła się. Kotły piątej klasy są małym krokiem do osiągnięcia czystszego powietrza. Kotły wytwarzają minimalną ilość zanieczyszczeń, jest to tylko 10 %. A to wszystko dzięki nowoczesnej budowie kotła i całkowitym systemie spalania. Idealnym więc rozwiązaniem na ekologiczne ogrzanie domu, czy jakiegokolwiek innego budynku, są kotły piątej klasy.

 3. Wydajność powyżej 90 %

  Największą zaletą i najważniejszą cechą kotłów piątej klasy jest ich wydajność. Jest ona najwyższa wśród wszystkich klas kotłów, sięga ona powyżej 90 %. A ich minimalna sprawność wynosi 88 %. Dzięki odpowiedniej budowie kotła paliwo spala się całkowicie, zostawiając niewielkie ilości sadzy i smoły. A osiadła w kotle sadza obniża jego sprawność i jest najniebezpieczniejszym pyłem, który  zanieczyszcza powietrze. Tak wysoka wydajność kotła wiąże się także ze zmniejszeniem ilości zużywanego paliwa. Można więc zaoszczędzić pieniądze, kupując mniej paliwa niż do poprzedniego kotła.

 4. Wysoki komfort użytkowania

  Kotły klasy piątej są bardzo wygodna w użytkowaniu. Nie potrzeba wielkiego wysiłku by utrzymać ciepło w domu. Paliwo wrzucamy do podajnika, z którego jest pobierane paliwo do spalania. Możemy więc nasypać paliwo raz i kolejny raz możemy wykonać tą czynność dopiero za kilka dni. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób, które cenią sobie czas. Teraz masz kocioł, do którego musisz codziennie chodzić, by dosypać paliwo? Z kotłem klasy piątej możesz o tym zapomnieć i cieszyć się czasem wolnym. Z wysypywaniem popiołu sytuacja wygląda tak samo. Wystarczy co kilka dni to robić. Obsługa kotła jest również bardzo łatwa. Zautomatyzowane kotły nie wymagają wielu umiejętności. Wystarczy, że będziesz potrafił obsłużyć panel zamontowany w kotle.

 5. Dotacje

  Na zakup kotła piątej klasy można starać się o dofinansowanie. Jednym z obecnych dostępnych dofinansowań jest program „Czyste powietrze”. Obejmuje on dofinansowanie na zakup nowego kotła klasy piątej. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie. Z pewnością wiele osób decyduje się na kupno ekologicznego kotła, właśnie dzięki dofinansowaniu.

 

Najlepsze kotły

Nie ma więc już żadnych wątpliwości, co do jakości kotłów piątej klasy. Są to najwydajniejsze kotły dostępne na rynku i obecnie jedyne, które można zakupić. Kupując nowy kocioł pamiętaj żeby zapytać producenta kotłów o certyfikaty i odpowiednie dokumenty udowadniające, że kocioł posiada klasę piątą. Nasze kotły posiadają takie dokumenty i są one dostępne do wglądu na naszej stronie.

Najnowsze wpisy