e-mail: handlowy@komiz.pl kom.: 517 540 830

ul. Lenartowicka 39 | 63–300 Pleszew

Sztoker+

Z dumą i satysfakcją prezentujemy Państwu nasz nowy produkt: kocioł do spalania ekogroszku sztoker + w mocach od 8 do 100 kW

Charakteryzuje się bezdymnym procesem spalania paliwa co skutkuje bardzo niską emisją szkodliwych związków i pyłów. Wyniki badań przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium pozwalają zaliczyć go do najwyższej 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, nie tylko w zakresie cieplno-emisyjnym ale także bezpieczeństwa użytkowania.

Kotły sztoker + spełniają również wymagania ekoprojektu (ecodesignu) określone rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. dzięki czemu istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.

Galeria

Kocioł sztoker + wyposażony jest w automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz mikroprocesorowy regulator MINI-STER PID.

Transport opału ze zbiornika do paleniska odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego o opatentowanej konstrukcji, która zmniejsza ryzyko zerwania zawleczki zabezpieczającej. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej wysoką trwałość. Regulator steruje płynnie pracą dmuchawy w pełnym mieszającego.

Dodatkowo regulator może współpracować z panelem zdalnym TERMOMIZ, który może również spełniać role termostatu pokojowego.

Sterownik MINI-STER PID włącza kocioł na taką moc jaka jest w danym momencie potrzebna do utrzymania zadanej temperatury. Kocioł grzeje przez cały czas, nie ma przestojów, nie ma gwałtownych zmian temperatury ani w kominie ani w komorze spalania a temperatura wody zasilającej jest bardzo stabilna.

Szybki demontaż elementów składowych kotła umożliwia bezproblemowy transport do każdej kotłowni.

minimalizacja obsługi kotła wynikająca z automatycznego podawania paliwa (uzupełnianie raz na kilka dni),

dostępna przez 24 h na dobę przez cały rok

czystość obsługi, czystość kotłowni

szybki, łatwy i wygodny załadunek paliwa do zbiornika

system wyrównywania ciśnienia w zbiorniku paliwa oraz alarm otwartej klapy zasobnika ograniczają do minimum możliwość powstania pożaru w zasobniku

dowolna konfiguracja strony zasypu paliwa do zasobnika jak i strony otwierania wszystkich drzwiczek

możliwość sterowania pracą kotła przez internet poprzez moduł Safe IT

regulacja wszystkich parametrów z poziomu mieszkania poprzez panel zdalny TERMOMIZ

Etykiety energetyczne